KULÜP

Serkan Acar Topuk Yaylası Tesislerimiz, ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazandı

30 Haziran 2020 Salı 12:49

Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri, Covid 19 salgını ile mücadele günlerinde gösterdiği başarı ile 'Güvenli Turizm Sertifikası' almaya hak kazandı. Tesis 1 Temmuz’dan itibaren kapılarını misafirlerine açacak.
 
Tertemiz havası, yeşil doğası ve güzelliklerinin yanı sıra Ankara, İstanbul, Bolu ve Düzce gibi önemli şehirlere ulaşımının kolay olması nedeniyle önemli bir tatil merkezi haline gelen 1300 metre yükseklikte, etrafı çam ormanları ile çevrili önünde gölet bulunan Düzce Kaynaşlı ilçesi Topuk Yaylası mevkiinde yer alan Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesislerimiz, koronavirüs ile mücadele kapsamında normalleşme sürecine geçilmesinin ardından başarısını belgelerle taçlandırmaya devam ediyor. 
 
Tesisimiz, denetimlerden başarıyla geçerek “konaklama tesisleri ve tesisler bünyesinde yer alan yeme-içme ünitelerinde pandemi süresince uygulanacak covıd-19 ve hijyen uygulamaları değerlendirme kriterleri” kapsamında istenen koşulları yerine getirdiği için ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ aldı.
 
Sertifikayı bakanlıktan yetkisi olan Control Union firması yetkilisi Onur Aksoy, Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri Müdürü Ayten Yıldırım'a teslim etti.
 
Sahip olduğu 3 adet Uefa standartlarında 70x105 metre futbol sahası, uluslararası standartlara uygun voleybol ve basketbol salonu, açık tenis kortu, kış turizmi için 150 metre uzunluğunda kayak pisti, göl çevresinde 2 kilometrelik yürüyüş yolu, orman içinde 4 buçuk kilometrelik trekking parkuru, atletizm ve yürüyüş sevenler için 400 metrelik tartan pisti sayesinde Türk sporuna da hizmet eden önemli bir tesis haline gelen Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri, misafirlerini güvenli bir ortamda ağırlamaya devam edecek.
 
Hijyen kurallarına çok önem verilen tesiste dezenfekte işlemleri düzenli olarak aksatılmadan büyük bir titizlikle yapılıyor. Yemek salonu, oturma alanları gibi bölümlerde masa ve sandalyeler sosyal mesafe kurallarına uyularak yerleştirildi. Tesise gelen her müşteriye maske verilirken; her yemek sonrası yeni maske temin edilecek. Havuz, sauna ve spa hizmetleri de rezervasyonla verilecek. Tesiste yeni dönemle birlikte elektrikli araçlar için şarj istasyonu da kuruldu.
 
Düzce'de 'Güvenli Turizm Sertifikası' alan ilk tesisin Serkan Acar Resort and Sports Topuk Yaylası Tesisleri olduğunu belirten Control Union firması yetkilisi Onur Aksoy, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hassasiyeti için teşekkür etti. Tesis Müdürü Ayten Yıldırım da misafirlerin gönül rahatlığı ile gelip konaklayabileceklerini söyledi.
 
Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu da misafirlerin en güvenli şekilde kalması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Basın Fotoğrafları